Navzdory relativně méně přísnému postoji Indie ke kryptoměnám, burzy stále bojují s omezeným přístupem k bankovním službám.

Obchodní banky v Indii se stále zdráhají uzavřít partnerství s burzami kryptoměn, uvedla ve čtvrtek agentura Reuters.

Připomeňme, že počátkem května 2021 indická národní platební korporace (NPCI) oznámila, že rozhodnutí o podpoře nebo omezení transakcí s kryptoměnou bylo ponecháno na jednotlivých bankách.

Nedávno se objevily zprávy, že státní úředníci se již nesnaží zakázat bitcoiny. Místo toho zvažují myšlenku klasifikace kryptoměn jako alternativní třídy aktiv.

Ale navzdory těmto zdánlivě „pro-krypto“ iniciativám, finanční instituce nemají zájem o spolupráci s platformami pro obchodování s kryptoměnami a odmítají burzám otevřít bankovní účty. Tyto instituce se pravděpodobně řídí varováním indické Federální rezervní banky, aby se kryptoměnám vyhnuly.

Avinash Shekhar, výkonný ředitel společnosti ZebPay, jedné z nejstarších indických kryptoburz, k tomuto problému uvedl:

„Banky se zdráhají podnikat… Mluvili jsme s několika platebními partnery, ale celý proces byl velmi pomalý.“

Vzhledem k tomu, že banky váhají, začínají indické kryptoburzy uvažovat o alternativních poskytovatelích plateb.

Spolupráce s firmami zpracovávajícími platby se ukazuje jako správné opatření pro platformy, které doufají, že budou nadále nabízet služby pro výměnu krypto / fiat.

Některé burzy omezují výměnu krypto / fiat v určité dny, jiné burzy údajně závisí na manuálním vypořádání bankovních vkladů a výběrů a mnozí investoři využívají možnosti “peer-to-peer” (P2P).

S odhadovanou indickou krypto populací více než 15 milionů investorů se však tyto platební platformy brzy mohou ukázat jako nedostatečné.

Nutno dodat, že se investoři v závislosti na P2P kanálech a dalších alternativních možnostech vystavují riziku, že se dostanou do rukou podvodníků.

Převzato z : btcpeers.com