Prezident Salvadoru potvrdil, že vláda rozdá bitcoin (BTC) v ekvivalentu 30 amerických dolarů všem svým dospělým občanům v zemi.

Toto prohlášení nadchlo všechny majitele bitcoinu, zatímco mnoho influencerů poznamenává, že vláda Salvadoru bude muset pořídit potřebné BTC, které má v úmyslu distribuovat. Tento krok ovlivní trh kupní silou přes 100 milionů dolarů.

Předběžné odhady dospělé populace v Salvadoru se značně liší.

Například on-chain analytik Willy Woo na Twitteru uvádí, že globální základna uživatelů bitcoinové sítě se rozšíří o 2,5 % díky přílivu 4,5 miliónu Salvadorců.

Každý dospělý občan Salvadoru, který si stáhne vládní bitcoinovou peněženku, bude mít nárok na 30 dolarů v bitcoinu.

Jiní analytici uvádí, že dospělých Salvadorců je až 6,5 milionu, což je však oficiálně celková populace státu Salvador.

Zack Guzman, senior analytik v Yahoo Finance, toto číslo využil k hrubým výpočtům a na jejich základě indikuje, že napříč Salvadorem bude rozdáno BTC v hodnotě 195 milionů dolarů.

„6 milionů lidí přidaných do krypto ekosystému najednou. 👏
pic.twitter.com/DVoW6vLrAK
převzato z: CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 25. června, 2021

Přesná čísla se těžko určují, ale web statista.com ukazuje, že v roce 2019 přesahovala populace starších 15 let v Salvadoru přes 4,72 milionu lidí.

Nicméně euforie krypto komunity na Twitteru je trochu předčasná. Jak uvádí lokální zpravodaj Prensa Latina, občané Salvadoru dostanou BTC zdarma pouze pod podmínkou, že si stáhnou vládou vydanou aplikaci krypto peněženky.

Tuto zprávu oznámil prezident Nayib Bukele na tiskové konferenci 25. června, řekl:
„Vládní aplikace peněženky bude fungovat dokonce všude, kde je telefonní signál a nebudete kvůli této aplikaci muset mít předplacený žádný tarif.“

Prezident Bukele také prohlásil, že velmi oslavovaný národní bitcoinový zákon, který uznává BTC jako legální platidlo na celém území Salvadoru, vejde v platnost 7. září 2021. Salvadorský zákon o bitcoinu byl schválen začátkem června 2021.

Zatímco tento krok byl globální kryptoměnovou komunitou oslavován, nová legislativa se setkala s odporem ze strany politické opozice i Světové banky.

Převzato z : cryptovibes.com