Divoké výkyvy cen dvou nejpopulárnějších kryptoměn jsou velice pravděpodobné, protože obě zaznamenávají dramatický nárůst na svých 30 denních grafech volatility.
Současný vývoj na trhu s kryptoměnami je určen pouze obchodníkům, kteří se nebojí extrémního rizika. Pro slabší povahy analytici radí trpělivost a opatrnost.

Výhled vychází z cen bitcoinu (BTC) a etheru (ETH), což jsou dvě největší kryptoměny podle tržní kapitalizace, které se víceméně chovají jako tahouni pro zbytek kryptotrhu. Podle údajů poskytnutých společností Skew ve středu volatilita ETH / USD dosáhla v 30ti denním časovém rámci téměř hodnot z roku 2017.

Server Bybt.com mezitím uvedl, že 30ti denní volatilita bitcoinu se nachází na svém ročním maximu, což naznačuje, že cena BTC je nadále vystavena riziku divokých výkyvů a bude tomu tak zřejmě i v nadcházejícím období. Jednodušeji řečeno, dvě hlavní kryptoměny vykazují pravděpodobnost pohybu ceny v obou směrech a budou proto velice nestabilní.

Celkově by to pro obchodníky, kteří obchodují na denní bázi, mohlo znamenat agresivní zisky i ztráty.

Nákup při cenové korekci

Alarm volatility zvoní v době, kdy obě kryptoměny po nedávném poklesu cen zaznamenaly oživení. Při zpětném pohledu vidíme, že se směnný kurz BTC / USD propadl o více než 50% poté, co v dubnu vyšplhal na téměř $65 000 amerických dolarů za 1 bitcoin – korekce byla částečně způsobena anti-bitcoinovými tweety Elona Muska a opětovným zákazem obchodování s kryptoměnami na území Číny v minulém týdnu.

Ether, jehož korelační vztah s bitcoinem je v současné době blízko hodnotě 0,88, si prošel hlubokou korekcí. Druhá největší kryptoměna zaznamenala pokles ceny o 60% ze svého maxima $4 380 USD z poloviny dubna.

Tzv. býci (obchodníci sázející na vzestup ceny) však v uvedených poklesech viděli příležitost k nákupu, a to se projevilo natolik, že pomohli cenám kryptoměn sítí Bitcoinu a Etherea zotavit se až o 36,12% a 68,52% z jejich lokálního cenového dna.

Někteří analytici předpokládají pokračující růst ještě dále směrem vzhůru na základě makroekonomických faktorů (především obav z inflace).

Cathie Woodová, která stojí v čele společnosti Ark Investment Management, zastává názor, že bitcoin dosáhne ceny $500 000 a aktuální pokles nazývá „opravdu skvělou příležitostí k nákupu.“

Nicméně mnozí varují tradery před nákupy během medvědí korekční fáze, zejména po celoročním cenovém růstu, který zvyšuje riziko výběru zisků dlouhodobých investorů. Analytici společnosti Biotech Valley Insights Consulting Group poznamenali, že cena bitcoinu prudce klesla i poté, co americký index spotřebitelských cen vzrostl na 4,2 %, přičemž uvádějí, že kryptotrh nyní prochází „fází úzkosti“.

„Věřím, že bitcoin čeká ještě dlouhá cesta dolů,“ napsal jeden z analytiků Biotech Valley. „Myslím, že pomalu začne klesat s opakujícími se falešnými odrazy směrem vzhůru.“

Analytici společnosti předpokládají pokles ceny bitcoinu až k hranici $15 000 – $16 000.

Máte averzi k riziku? Pak si počkejte

Koroush AK, nezávislý tržní analytik, zaujal spíše umírněný přístup. Radí obchodníkům, aby počkali na jasný odraz nad úrovněmi krátkodobé rezistence, před tím než si ujasní svůj pohled na cenový vývoj.

Na Twitteru uvedl:
„Po více jak 60% poklesu bude potřeba víc, než jen malé odražení, abych se opět přepnul z medvědího na býčí pohled na trh. Opatrně, dokud nedosáhneme hodnot $45 000 u BTC a $3 400 u ETH. Já budu trpělivý. K tomu, abych vydělal, nepotřebuji prodat přesně vrchol a nakoupit přesně dno.“

Nedávné oživení trhu se náhodou shodovalo i s nárůstem počtu otevřených futures kontraktů na Bitcoinu z 11 miliard na 11,88 miliardy dolarů, což ukazuje na stálý vzestup v pákových pozicích na trhu s deriváty. Mezitím však byly, po pádu ceny z 19. května, zlikvidovány long pozice v hodnotě více než 12 miliard dolarů.

Převzato z : Cointelegraph.com