O bitcoinu

bitcoin-1

S bitcoinem je to podobné jako s internetem v devadesátých letech.

Málokdo internetu rozuměl, natož aby ho dokázal používat. Bylo nepředstavitelné, že by internet uspěl v masovém měřítku. Internetu trvalo přes 20 let, než jej trh ve velkém přijal. A právě díky internetu se používání bitcoinu rozšiřuje podstatně rychleji.
Vnímání internetu a bitcoinu je v tomto ohledu obdobné. Je zde však zásadní rozdíl a to, že trh bitcoin přijme daleko dříve. Podle analýzy očekáváme, že to bude v příštích čtyřech letech.

Takže naskočte do vlaku a nechte se svézt do stanice prosperity, kterou Vám bitcoin může zajistit.

Bitcoin je průkopníkem mezi kryptoměnami. Točí se kolem něj mnoho dohadů, domněnek a polopravd.
Faktem je, že z bitcoinu může mít KAŽDÝ podíl a KAŽDÝ se může účastnit, tedy profitovat nebo ztratit při investování do bitcoinu.

Proč chtít investovat do bitcoinu?

Státní peníze neboli FIAT money mají několik rizik.
Od inflace, přes nemožnost poslat někomu peníze bez prostředníka, riziko měnové reformy, která znehodnotí peníze, zadržení peněz bankou …

Filozofie Bitcoinu stojí na principu zdravých a spravedlivých peněz – nikdo by je neměl vytvářet jen tak ze vzduchu a přifukovat jejich objem na trhu, tak jak se to děje u státních peněz.

Ukazuje se, že FIAT money fungují jako udržitel hodnoty špatně. Řešením je bitcoin, o jehož hodnotě rozhoduje jen a pouze trh, nikoliv pár vyvolených.

Co a k čemu je bitcoin a jaký je rozdíl mezi bitcoinem a penězi

Bitcoin jsou elektronické peníze. Od státních peněz se odlišují tím, že si je mezi sebou můžete posílat bez prostředníka. Není zde třetí strana či autorita, jako banka nebo stát. To znamená, že jde o decentralizovanou měnu.

Bitcoin patří mezi jediné peníze na světě, které nelze zfalšovat. Systém blockchain, na kterém bitcoin funguje, nelze smazat, nelze v něm udělat jednu transakci vícekrát, nelze jej zpětně měnit. V tom je síla bitcoinu.

Co určuje hodnotu bitcoinu

Bitcoin splňuje atributy zdravých peněz a tedy, že musí být vzácné, homogenní, trvanlivé, přepravitelné a dělitelné. Na svobodném peněžním trhu, kde si měny volně konkurují, rozhoduje o penězích poptávka.

A lidé poptávají zdravé peníze, které si v čase zachovají svou kupní sílu.

Jeho největší hodnota se skrývá v jeho konečném množství. Svět nikdy nespatří víc než 21 milionů jednotek bitcoinů. Vyřešil tedy, jak uchovat kupní sílu v čase a odtrhnout se tak od inflačních státních peněz, které tuto kupní sílu naopak přirozeně ztrácí.

Bitcoin je geniální investiční příležitost.

Obavy spojené s bitcoinem

80% plateb se dnes uskutečňuje virtuálně, obava že nemáte v ruce nic, že bitcoin je pouhým digitálním záznamem dat není opodstatněná.

Bitcoin mnozí označují za digitální zlato.
Držení zlata má své výhody a také nevýhody.

Zlato nemůžete jednoduše dělit a skladovat, při nákupu potřebujete prostředníka a rozdíl mezí nákupní a výkupní hodnotou bývá i více jak 10 %

Investovat a držet bitcoin je jednodušší a mnohem praktičtější. Bitcoin lze dělit, skladovat ho, poslat ho a nepotřebujete k tomu třetí stranu.

Jde tedy jen o úhel pohledu, jak bitcoin vnímáte. A nemusíte se vůbec rozhodovat zda bitcoin či zlato nebo stříbro. Skvělá volba je investici rozložit.

Zajímá Vás, zda jde bitcoin hacknout (zcizit, napadnout), pak vězte, že je zabezpečen asymetrickou kryptografií, kterou využívá např. internetové bankovnictví nebo státní datové schránky a je v současnosti považována za neprolomitelnou.

Bitcoin je příležitost, pojďte se dozvědět ještě víc

Rádi Vás provedeme fenoménem bitcoin detailně a zveme Vás do naší klientské sekce, kde v Části Akademie – Vše o bitcoinu zjistíte další podrobnosti a odpovědi na své otázky.

Uvádíme malou ochutnávku:

  • Kdy a jak bitcoin koupit a jak ušetřit při jeho nákupu?
  • Zda musíte zisk z bitcoinu zdaňovat?
  • Kdy bitcoin prodat?
  • Kolik existuje celkově bitcoinů?
  • Co znamená, že je bitcoin deflační?
  • Zda jde bitcoin zakázat?

A nespočet dalších zajímavých informací o bitcoinu, zda je lepší investovat do zlata či stříbra či jaké další investiční příležitosti doporučujeme.

Klientská sekce je určena našim klientům, kteří s námi již investují nebo se s námi vzdělávají. Nejste klientem a máte chuť zjistit více nejen o bitcoinu, ale také o zlatu, stříbru, akciích, atd.?

Kontaktujte nás a přidělíme Vám zkušební přístupy do  Klientské sekce.

Vstoupit do Klientské sekce můžete přes tento odkaz – Klientská sekce.

bitcoin-6

Doporučená videa