Senátorka za republikánskou stranu Cynthia Lummisová kvůli obavám z poklesu hodnoty amerického dolaru říká, že bitcoiny (BTC) umožňují Američanům diverzifikovat svá aktiva.

Navzdory dominanci amerického dolaru jako světové rezervní měny, zákonodárkyně z Wyomingu svým 34 700 sledujícím na Twitteru napsala, že současné vládní výdaje ohrožují jeho hodnotu.

https://twitter.com/CynthiaMLummis/status/

V rozhovoru pro CNBC Lummisová vyzvala Američany, aby zahrnuli bitcoiny do své strategie spoření na důchod a označila hlavní kryptoměnu za skvělý uchovatel hodnoty.

„Nevidím nyní bitcoin jako prostředek směny. Takže chci koupit a držet. A povzbuzuji ostatní, aby také nakupovali a drželi. Povzbuzuji je, aby si ukládali prostředky do bitcoinu pro svůj odchod do důchodu, na svou budoucnost.“

„Protože Kongres utrácí biliony a biliony dolarů a zaplavuje naši ekonomiku i světovou ekonomiku americkými dolary, obávám se, že všechny naše úspory na důchod budou ztraceny. Součástí diverzifikace je velmi různorodá alokace aktiv – jde o to, jak se říká, nemít všechna vejce v jednom koši – a myslím si, že jedním z nejsilnějších dlouhodobých uchovatelů hodnoty je bitcoin.“

Lummisová tvrdí, že drží 5 BTC. První bitcoiny koupila v roce 2013 pouze za 330 USD. V dubnu bitcoin dosáhl historického maxima ve výši přesahující 64 000 USD a v době psaní tohoto článku se obchodoval za 34 516 USD.

Převzato z : dailyhodl.com