Díky návrhu tohoto zákona by se mohli Argentinci vyhnout vysokým daním z plateb v cizí měně v zahraničním podnikání.

 

Člen dolní komory argentinského národního kongresu představil návrh legislativy, která by určitým pracovníkům v zemi umožňovala získat část nebo celý jejich plat v kryptoměně.

V úterním tweetu člen argentinské poslanecké sněmovny José Luis Ramón uvedl, že jím navrhovaný zákon se bude vztahovat na kohokoli, kdo pracuje jako „vývozce služeb“, a na ty, kteří jsou závislí na příjmech od zaměstnavatele.

Pokud by legislativa prošla, umožnila by těmto pracovníkům zvolit si, zda chtějí pobírat plný či částečný plat v kryptoměně nebo argentinských pesos.

Podle místního zpravodajského serveru La Nueva Mañana by pracovníci, kteří poskytují služby v zahraničí, jako je export, nemuseli nutně převádět své kryptoměny na argentinská pesos, jako to dělají s jinými cizími měnami.

Zákon, který přijal argentinský národní kongres v prosinci 2019, stanovuje 30% daň z cizí měny, ale bitcoiny a další tokeny nemusí spadat do tohoto právního rámce.

Zákon musí být nejdříve schválen jak argentinskou poslaneckou sněmovnou, tak senátem, než bude zaslán prezidentu Alberto Fernándezovi ke schválení.
Návrh zákona přichází v době, kdy někteří zákonodárci ve středoamerických a jihoamerických zemích prosazují regulace nebo přímé přijetí kryptoměn.

Největší událost v tomto směru se stala minulý měsíc, kdy Salvador schválil zákon, který bitcoin ustanovil zákonným platidlem.

Mezi další země, které naznačily kladný vztah ke kryptoměnám patří Paraguay, Brazílie nebo Panama.

Převzato z : Cointelegraph.com