VISA, centralizovaný gigant pro zpracování plateb, odhalil, že krypto transakce na jeho kryptoměnových kartách v prvních dvou čtvrtletích roku 2021 přesáhly 1 miliardu dolarů.

Společnost nabízí prostřednictvím svých karet možnost kryptoměnových plateb ve spolupráci s Coinbase (největší kryptoměnová směnárna v USA), Circle a BlockFi. Firma oznámila, že meziroční nárůst útraty v kryptoměnách v síti VISA zaznamenal obrovský skok.

Finanční ředitel (CFO) společnosti VISA Vasant Prabhu uvedl, že chce v následujících letech učinit z kryptoměn jednu z nejpoužívanějších forem měny.

Prabhu řekl stanici CNBC:

„Usilovně teď pracujeme na tom, abychom vytvořili ekosystém, díky němuž bude krypto použitelnější a podobnější jakékoli jiné měně.“

Firma uzavřela partnerství s několika kryptoměnovými společnostmi po celém světě, aby lidem usnadnila utrácení kryptoměn na místech, kde jsou karty VISA přijímány.

„V naší síti pozorujeme velké objemy plateb od lidí nakupujících kryptoměny na těchto (regulovaných) burzách a vidíme, že tento trend nadále pokračuje,“ uvedl Prabhu.

VISA: Kryptoměny by mohly významně zčeřit vody trhu s výdaji spotřebitelů, který čítá až 18 bilionů dolarů

VISA se kryptoměnami (po svém počátečním odmítání trhu s digitálními aktivy) nyní zabývá již více než rok. Firma vidí kryptoměny jako ústřední součást trhu spotřebitelských výdajů a věří, že by to mohlo významně narušit tento trh o objemu 18 bilionů amerických dolarů. Kryptoměnový byznys společnosti VISA otevírá cestu pro utrácení kryptoměn u více než 70 milionů obchodních partnerů.

VISA a MasterCard, dva lídři v oboru zpracování plateb, v posledních několika letech aktivně spolupracují se společnostmi, které se zabývají obchodováním s kryptoměnami, aby usnadnili utrácení kryptoměn. Nejnovější partnerství MasterCard a Gemini by spotřebitelům mělo umožnit získávat odměny v kryptoměnách za platby kreditní kartou.

Během rozhovoru finanční ředitel společnosti VISA také odhalil, že firma nemá v plánu přidat kryptoměny do své rozvahy, což se stalo svého druhu trendem hlavně v prvním čtvrtletí roku 2021 poté, co jej popularizovaly společnosti MicroStrategy a Tesla.

Prabhu řekl:

„Zatím v naší rozvaze kryptoměny nedržíme. V rozvaze držíme pouze měny, které potřebujeme na provoz našeho podnikání. Držíme měny, ve kterých nám lidé platí nebo v nichž lidem platíme my. To bývá většinou americký dolar, euro nebo britská libra. Nemáme v plánu držet kryptoměny, protože to není obvykle způsob, jakým jsme vypláceni, nebo způsob, kterým platíme zákazníkům.“

 

Převzato z: Cointelegraph.com