Čínská zemědělská banka v lednu tohoto roku představila bankomaty s digitálními jüany.

Čína tak ve svižném tempu pokračuje s přijímáním své digitální měny centrální banky (CBDC).
Digitální jüan – CBDC kontrolovaná Čínskou lidovou bankou – je nyní k dispozici pro vklady a výběry ve více než 3 000 bankomatech v Pekingu, uvedla v pátek státní tisková agentura Sin-chua.

Podle zprávy se pekingská pobočka Čínské průmyslové a obchodní banky stala první bankou, která plně umožnila směnu digitálních jüanů v čínském hlavním městě zřízením více než 3 000 bankomatů kompatibilních s digitální měnou.

Čínská zemědělská banka, další významná banka zapojená do čínských testů CBDC, také nasadila více než 10 bankomatů v oblasti Wang-fu-ťing, hlavní obchodní třídě v Pekingu. Jak bylo dříve oznámeno, státní banka již v lednu umožnila zákazníkům ve vybraných pobočkách v regionu Šen-čen vkládat a vybírat svou digitální měnu.

Zemědělská banka se také aktivně podílela na vývoji peněženky pro digitální jüan.

Čínská vláda digitální jüan v hlavním městě aktivně propaguje prostřednictvím loterie digitálních měn. Stát rozdělí 40 milionů digitálních jüanů (asi 6,2 milionu dolarů) obyvatelům Pekingu v rámci kampaně „červené obálky“, která účastníkům umožní utratit vyhrané digitální jüany do 20. června.

Převzato z : Cointelegraph.com