Pekingská železniční přepravní služba nyní přijímá digitální jüany pro jízdy metrem prostřednictvím integrace s čínskou Průmyslovou a obchodní bankou.

Čína pokračuje v šíření své digitální měny centrální banky (CBDC). Podle oficiálního oznámení zahájilo pekingské metro pilotní program umožňující cestujícím přístup ke 24 linkám metra a čtyřem předměstským železničním stanicím pomocí digitálního jüanu, známého také jako e-CNY.

Nová služba je dostupná pouze pro zákazníky s bankovním účtem u Průmyslové a obchodní banky v Číně, hlavní bance zapojené do čínských testů CBDC. „Pro přístup ke službě si musíte stáhnout mobilní aplikaci, která je propojena s vaším bankovním účtem,“ uvedl mluvčí pekingské železniční dopravní sítě. V oznámení se uvádí, že poskytovatelé služeb železniční dopravy v Pekingu budou i nadále podporovat různé aplikace digitálního jüanu s cílem optimalizovat „nový zážitek z digitálního cestování“.

Tato zpráva přichází krátce poté, co Su-čou, město ve východočínské provincii Ťiang-su, v úterý zahájilo podobnou integraci digitálního jüanu. Podle zprávy společnosti Sina Finance bylo Su-čou prvním čínským městem, které začalo přijímat platby e-CNY za jízdy metrem.

Peking se stal hlavním místem zkušebního provozu digitálních jüanů. Zde se také nachází celá řada integrací e-CNY a souvisejících iniciativ.

V polovině června bylo v Pekingu více než 3 000 bankomatů s povoleným digitálním jüanem, což veřejnosti umožnilo vkládat a vybírat tuto digitální měnu. Již dříve pekingský místní finanční dohled a správa ohlásili iniciativu na rozdělení 6,2 milionu dolarů v digitálním jüanu obyvatelům Pekingu.

Převzato z : Cointelegraph.com