Centrální banka Nigérie ohlásila, že se chystá otestovat suverénní digitální měnu, aby zmírnila omezení týkající se zahraničních bankovních převodů.

Rakiya Mohammed, IT specialista Centrální banky Nigérie (CBN), uvedl, že banka vyvíjí úsilí o zavedení digitální měny centrální banky (CBDC) v zemi.
Podle zprávy People’s Gazette to Mohammed oznámil po čtvrtečním zasedání výboru bankéřů v Abuji, kde novinářům řekl:

“Před koncem roku vydá centrální banka zvláštní oznámení a případně zahájí pilotní program, aby mohla obyvatelům poskytnout tento druh měny.”

V květnu guvernér CBN Godwin Emefiele uvedl, že digitální měny v Nigérii „ožijí“ navzdory současnému zákazu.
Nigerijská centrální banka ve skutečnosti v únoru zakázala komerčním bankám a dalším finančním institucím poskytovat služby kryptoburzám, s odvoláním na odhalené nezákonné transakce.

Podle Mohammeda bude digitální měna CBN doplňovat hotovostní bankovky naira. IT specialista také uvedl, že plánovaná digitální měna bude použita ke snížení devizových omezení v zemi.

Přijetí této digitální měny pomůže zvýšit příjmy z prodeje ropy a také umožní výhodnější zasílání prostředků emigrantům žijícím v zahraničí, kteří podporují členy rodiny doma. Údaje Světové banky ukazují, že takové platby, které do země proudí, v roce 2019 činily 26,4 miliardy USD.

Mohammed dále odhalil, že CBN zkoumá možnosti vytvoření vlastní digitální měny centrální banky asi dva roky.
Nigerijské plány ohledně CBDC jdou ve šlépějích podobného oznámení ze sousední Ghany. Na začátku června oznámila ghanská centrální banka, že chce jako první v Africe zavést vlastní CBDC.

Převzato z : Cointelegraph.com