Představení Crypto Charlie

Tímto Vás chceme seznámit s projektem a produktem Crypto Charlie. Níže najdete prezentaci s bližšími informacemi a návodem, jak s námi začít spolupracovat.

LoaderLoading...
EAD LogoTaking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Stáhnout [1.10 MB]

LoaderLoading...
EAD LogoTaking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [1.11 MB]

Lukáš Uhlíř

Portfolio manager v CryptoCharlie

Základní informace:

Datum narození: 20.9. 1993 (přečti si moji numerologii a můj Human design)
Místo narození: Hradec Králové
Znamení: Panna (přečti si můj horoskop)
Aktuální bydliště: Santa Ana, Kostarika
Nejoblíbenější barva: Modrá
Oblíbená hudba: Rock, Pop (80. a 90. léta), klasická hudba
Nejoblíbenější film: Ready Player One
Nejoblíbenější seriál: Simpsonovi

 

 

Byznys rozhovor

Rozhoduji o tom, kdy je příznivé Bitcoin a jiné kryptoměny nakupovat a kdy naopak prodávat. Moji hlavní pracovní náplní je vytvářet obchodní strategie a následně je důsledně dodržovat.

Obchodováním na finančních trzích se živím 7 let, z toho 5 let aktivně obchoduji Bitcoin. Než jsem koupil svůj první Bitcoin v roce 2017 za 1400 USD, měl jsem již 2 roky zkušeností s obchodováním na Forexu (měnový trh) a znalost technické analýzy mi umožnila začít velice rychle profitovat na tomto trhu. Absolvoval jsem mnoho kurzů obchodování a sám vyvinul velmi bezpečnou obchodní strategii.

 

První strategie je velmi prostá a můžeme ji nazvat Dollar Cost Averaging. Tuto strategii používám celé 3 roky co běží náš projekt a spočívá v prostém nakupování Bitcoinu a průměrování jeho nákupní ceny. Průměrný výnos této strategie je 11% měsíčně (ověřit si to můžete zde: https://dcabtc.com/). Tuto strategii lze využít pouze pro zápůjčky v USDT nebo BUSD.

Každý nákup Bitcoinu si zapíši do tabulky v Excelu. Jakmile pozice dosáhne zhodnocení 50%, zajišťuji ji posuvným Stop Lossem (příkaz, který automaticky prodá Bitcoin, pokud jeho cena začne klesat), který nastavím pod první klíčový support neboli podporu (v rozmezí 5 – 15% od aktuální ceny).

Můj obchodní styl se nazývá „swing“ a spočívá v dlouhodobých obchodech, které trvají v rozmezí 1 až 3 měsíce. Každý zkušený obchodník vám řekne, že nejdůležitější bod celé strategie tvoří tzv. „money management“. To je část strategie, která mi říká kolik mám vložit prostředků do otevření nové pozice a kolik potřebuji prodat, abych měl na vyplacení úroků a dalších firemních nákladů.

Díky tomu musím neustále vytvářet dostatečnou rezervu na vyplácení úroků v USDT a BUSD na minimálně 6 měsíců dopředu, protože nevím, jak dlouho budu čekat na zmíněný pohyb směrem nahoru o 50%, abych vygeneroval zisk. V historii nenajdete jediný rok, aby Bitcoin zmíněný pohyb alespoň 1x neudělal. Rezervu tedy vytvářím z již dříve nakoupených Bitcoinů a nově nakoupené Bitcoiny kumuluji pro další býčí (rostoucí) trh. Proto je pro mě lepší, když Bitcoin klesá.

Zde máme zcela odlišnou strategii, kterou prezentuji na našich pravidelných streamech. Já si nemohu dovolit prodat zmíněné Bitcoiny, protože nikdy nelze s jistotou tvrdit, že již cena nepůjde nahoru. Pokud bych je tedy prodal a inkasoval USDT nebo BUSD a cena Bitcoinu šla dále nahoru, neměl bych dostatek prostředků na to, abych Bitcoin odkoupil zpět a vrátil věřitelům stejné množství, jako mi zapůjčili. Proto musím využívat pro obchodování pouze Bitcoin, jako podkladové aktivum.

K tomu mi slouží např. burza Bybit, kde obchoduji deriváty Bitcoinu. V principu to je velmi jednoduché. Na účtu mám vloženo 10 Bitcoinů. Z grafu Bitcoinu usoudím, že jeho cena půjde nahoru, a tak otevřu pozici v objemu 10 Bitcoinů a spekuluji na jeho růst. Cena skutečně šla po otevření pozice nahoru a já ji uzavírám po 10% pohybu. Na účtu mi tedy přibyl 1 Bitcoin (10% z 10 Bitcoinů).

Tuto strategii a reálné obchody sdílím na již zmíněném streamu, tak se přijďte podívat.

Předem je nutné říci si, že na burzách se nachází maximálně 20% našich prostředků a zbytek je bezpečně uložený na hardwarové peněžence Trezor model T. Na burzách si skutečně nechávám jen ty prostředky, které nezbytně potřebuji na obchodování. Tyto prostředky se nacházejí na burzách Binance, Kucoin a Bybit. Všechny zmíněné burzy patří k těm nejserióznějším a nejbezpečnějším na trhu. Je malá pravděpodobnost, že by napadli všechny zmíněné burzy naráz, ale i kdyby se stal tento scénář, přicházíme o maximálně 20% všech prostředků, a to není likvidační pro naši společnost.

Kryptoměny a blockchain jsou nové technologie, které nebyly prověřeny žádnou velkou krizí. Naší komunitě proto doporučuji držet fyzické stříbro, aby měli lidé jistotu, že si minimálně zachovají svůj životní standard v případě systémové krize (např. rok 1929). I já nesázím vše na jednu kartu a pravidelně dokupuji do našeho portfolia fyzické stříbro, jehož hodnota nyní odpovídá cca 12 000 000 Kč, což je cca 10% vypůjčených prostředků.

V případě, že selže měnový systém a kryptoměny společně s ním, zbude nám tu stále stříbro, které za 5 000 let své historie přežilo přes 3 000 různých státních měn. Stříbro je nakoupené v 1 uncových mincích a je tak dobře dělitelné. V případě nejhoršího scénáře bude spravedlivě rozděleno v rámci naší komunity, dle objemu každé jednotlivé smlouvy. Stříbro bylo nakoupeno u Zlataky.cz a je uloženo v České republice.

Popravdě s Trezorem model T si běh představit dovedu, s tím stříbrem by to bylo už horší. Každý finanční produkt je postavený na důvěře. Dnes věříte své bance, že se vždy dostanete ke svým prostředkům na vašem účtu. Dokonce věříte, že máte ze zákona svůj vklad pojištěný do výše 100 000 Euro. A když půjdete více do hloubky, zjistíte, že likvidita banky je maximálně 10% (drží na svém účtu maximálně 10% všech vkladů a stačilo by, aby vznikla menší panika a systém okamžitě selže při větším počtu výběrů) a že ze zákona skutečně máte pojištěný váš vklad do výše 100 000 euro, ale ve fondu pojištění vkladů se nachází zhruba 35 miliard korun. Vtipné je, že na běžných účtech se nachází 1,5 bilionu korun, a to nepočítám stavební spoření s 350 miliardami korun, které je tímto fondem také garantováno. Pokud tedy krachne nějaká ta kampelička za pár miliard, tak toto garantované pojištění funguje. Jakmile by se do problémů dostala např. Česká spořitelna nebo Komerční banka, mohu vám s jistotou říci, že se svých peněz jen tak nedočkáte.

Dále většinou nemáte tušení, jak s vašimi prostředky finanční společnosti nakládají. Nesdílí s vámi interní strategii, většinou vám ani neukazují reálné pozice a už vůbec vás nevzdělávají, protože kdyby to začali dělat, brzy byste zjistili, že jejich služby vůbec nepotřebujete a že si můžete vše dělat sami a dosahovat ještě lepších výsledků. Já jsem si zvolil jít právě tou opačnou cestou a mít transparentnost a pomáhat lidem kolem mě pochopit finanční systém. Jakmile zjistíte, jak tento systém funguje, pochopíte také, proč nemám potřebu s vašimi Bitcoiny a stříbrem někam utíkat.

Vzhledem k tomu, že je pro mne důležitý osobní rozvoj a rozumím Vesmírným zákonům / karmě, tak takový krok by z vyšší perspektivy pro mne rozhodně nebyl prospěšný.

Rozumím, že české s.r.o. nebo akciová společnost by na české klienty nevrhala takové podezření. V začátcích našeho projektu jsme dokonce tyto možnosti i zvažovali. Avšak stále jsme naráželi na větší a větší problémy. Hlavně ve stránce legislativy, daní a celkové bezpečnosti. Také jsme si poslechli několik zkušeností úspěšných podnikatelů, kteří sídlo své společnosti přesídlili do zahraničí, ač stále pokračují v podnikáni v ČR.

Proto jsme nejdříve založili společnost LAKARA LTD se sídlem v Londýně a celkem rychle získali bankovní účet u banky Revolut (což by v ČR tak snadno nešlo v oboru, ve kterém podnikáme) a minulý rok při spuštění projektu Crypto Charlie jsme založili společnost Charlie Capital ve státě Wyoming, hlavně kvůli daňové optimalizaci. Na tom není nic podezřelého, protože když se podíváte, kde sídlí Facebook, Google nebo TikTok, zjistíte, že to není v USA jak by někdo očekával, ale v Irsku. Nemusíme tedy být nutně miliardová společnost, abychom se také zabývali daňovou optimalizací.

Ano, obchoduji pouze já. Bylo velmi obtížné předat své zkušenosti někomu dalšímu a po několika nezdarech jsem tuto možnost vzdal. Proto pokud skončím z jakéhokoliv důvodu, prostředky se zkrátka rozdělí zpět věřitelům a projekt skončí.

To není. Na druhou stranu si to velmi dobře uvědomuji, a proto vytvářím nové projekty, které současný systém dokáží nahradit. Jedním z nich je projekt CharlieGaming, který klientům umožní jednoduše investovat do světa NFT her a metaverse. Tato možnost bude k dispozici již v tomto roce. Zde je již veliký tým lidí a případný konec jednoho či dokonce více členů projekt neohrozí. Pro mě je tento projekt klíčový, protože až skončím s obchodováním, rád bych tam přesunul značnou část svých osobních prostředků.

 

Ano. Plánuji to v horizontu 3 let a mám k tomu mnoho důvodů. Obchodník nebo jak se také často říká trader, je velmi podobné povolání jako profesionální sportovec a nedá se dělat celý život. Za 3 roky to bude 10 let, co budu vykonávat tuto činnost. Myslím, že je to hezká číslovka, kdy skončit a vydat se na novou pouť a zabývat se více sebou než grafy.

Dalším důvodem je snížená volatilita Bitcoinu. V roce 2025 bude Bitcoin a jiné kryptoměny využívat zhruba 1 miliarda lidí. Osobně odhaduji, že v tomto období bude Bitcoin stát více než 250 000 USD. Čím větší bude základna uživatelů a čím vyšší bude cena Bitcoinu, tím se volatilita (kolísání ceny) bude snižovat = nepříjemnost pro obchodníka.

Neskončím dříve, než budu moci doporučit finanční produkt, za který dám ruku do ohně. Proto je možné, že budu obchodovat déle jak 3 roky. Určitě se na komunitu nevykašlu a dám jí možnost, která můj odchod vykompenzuje. Jak jsem již zmínil, projekt CharlieGaming je na to jak dělaný.

To se dozvíte v dalším rozhovoru o mém osobním životě.

Osobní rozhovor

V mém životě naleznete mnoho rutin. Vstávám mezi 5:30 – 6:00 (bez budíku). Po probuzení se jdu postarat o Charlieho a následuje ranní hygiena. Poté si zamedituji a pokračuji lekcí angličtiny od Prectime.cz, která mi zabere také zhruba 20 minut jako meditace.

Mezi 7:30 až 8:00 začínám tvořit. Pokud nemám ranní hovor, tak první, co udělám je, že si připravím témata na stream. Možná vás nyní zaráží, proč nejdu hned po probuzení rychle na grafy Bitcoinu. Moje strategie je postavená tak, že před otevřením a uzavřením jakéhokoliv obchodu musím počkat na uzavření denní svíčky (mých 18:00). Proto bych ráno stejně nic nezmohl a akorát bych si emočně narušil svoji rutinu a nesl si to sebou celý den.

Za 7 let obchodování mi stačí cca 5 minut s grafem a vím, jak se věci mají. Jak jsem popsal dříve, moje strategie je striktní a pokud nenastanou ideální podmínky pro vstup, tak mě graf nezajímá.

V rámci dopoledne vyřizuji hovory, vzdělávám se, vymýšlím nové projekty a plním si své denní questy. Ve 13:00 mám zdravý oběd, který pro mě a náš tým připravil skvělý šéfkuchař David. Vaří pouze z těch nejlepších surovin, bez lepku, bez laktózy, bez kofeinu a s minimem cukru, který také brzy odstraníme z našeho jídelníčku. Vyřadil jsem z jídelníčku už i maso a alkohol. Zkrátka to, co jím, je pro mě velmi důležité, protože to ovlivňuje moji výkonnost.

Po obědě se jdu většinou slunit, abych si doplnil vitamin D. Zde na Kostarice to není takový problém, protože tu svítí slunko téměř celý rok. Pokud jsem měl náročnější dopoledne, tak mám odpoledne volnější a plním jen ty nejpříjemnější úkoly. Když je naopak ráno a dopoledne volnější, tak se snažím dokončit další úkoly, které mám na svém seznamu. Např. v době tohoto rozhovoru tam mám: „Navrhnu základní prvky naší sociální sítě, sepíšu často kladené otázky našich klientů, prohlédnu si možné pozemky ke koupi a vyberu 3 nejlepší, na které se pojedeme podívat…“ a mnoho dalšího.

V 17:00 plánuji další den. Vybírám prioritní úkoly, dozvídám se, s kým a v kolik hodin mám hovor a celkově se na tento den připravuji. Před 18:00 se dostávám ke grafu a vyhodnocuji situaci. Ve většině případů mi vyhodnocení situace zabere do 5 minut. Pokud jsme blízko splnění podmínek pro vstup do obchodu, jsem 100% soustředěný a doslova odpočítávám sekundy do uzavření svíčky. Jakmile přesně v 18:00 svíčka uzavře, potvrzuji vstup do obchodu, pokud jsou splněný všechny podmínky. V opačném případě nedělám nic a musím opět počkat do příštích 18:00.

Jako odměna za produktivní den mě čeká v 18:00 zdravá večeře, od nikoho jiného než našeho Davida, bez kterého bych si už život neuměl představit. Po večeři již nedělám žádné úkoly, někdy se kouknu na nějaké to video nebo si vizualizuji své cíle nebo další den. Ve 20:00 již mám všechny elektrické přístroje v mém okruhu vytažené ze zásuvky (naštěstí to je jen jedna prodlužka), také mám splněnou večerní hygienu a chystám se na meditaci. Usínám okolo 21:00.

Tak to byla moje denní rutina. Samozřejmě se čas od času změní nebo je někde malý výkyv, ale vesměs se ji snažím dodržovat každý den, protože mi to moc pomáhá. Nejvíce zásadový jsem v jídle a pití. Následuje spánek a čas na sluníčku.

Nejvíce se bavím o víkendu. Minimálně jeden den držím půst, někdy mám půst v sobotu i v neděli. Pro někoho překvapivě mi to dává velké množství energie, které využiji na motokárách, bowlingu, minigolfu a dalších aktivitách, kde samozřejmě nesmí chybět další členové našeho týmu.

V průměru jednou za měsíc se jedeme podívat k moři do oblasti Herradura, konkrétně pláž Playa Blanca (asi 90 minut jízdy od našeho domu). V domě mimochodem se mnou bydlí Honza Remeň a aktuálně i Jana Švarná (naše koučka). Jednou za 3 měsíce máme větší dovolenou, kdy jedeme například do oblasti Arenalu.

Někdo by si možná myslel, že mám budoucnost nalinkovanou na 100 let dopředu, ale nyní mám vize na příštích maximálně 5 let. Jsem hodně dynamický člověk a často měním názory a zájmy. Kde jsem již přes dva roky pevný jako skála, je vize resortu pro mě a mé blízké. Je to hlavní cíl, který mě každý den žene kupředu a motivuje dál získávat kapitál a rozmnožovat ho.

Já jsem byl dříve velmi mainstreamový člověk a vím, jak neblahý vliv má tento životní styl na naše zdraví a vztahy. Chci proto vytvořit zdravé prostředí pro sebe a své blízké, kde bude vliv mainstreamu minimální a budeme se moci svobodně rozvíjet. Nejsem si jistý kolik lidí tam bude žít, ale jsem si jistý, že to bude ráj na Zemi a moc se na to těším.

Aktuálně jsme již viděli první pozemek, který splňuje naše požadavky a chystám se navštívit další (viz. seznam mých úkolů). Nachází se v oblasti Atenas, asi 40 minut od mezinárodního letiště a jeho celková rozloha je 120 hektarů. Pozemek máme v plánu koupit tento rok. Jakmile pozemek koupíme, začne pracovat na konkrétních návrzích budov náš architekt Michael Rice, který patří mezi nejlepší architekty posvátné geometrie na světě. Reálně tedy můžeme očekávat první dokončené stavby ke konci roku 2023. Na více podrobností si prosím počkejte. Když je něco nového, hned to sdílím na našem streamu.

Nikdy neříkejte nikdy, ale pokud porovnám, jaký život jsem žil tam a jaký žiji a mohu žít zde, tak se to nedá srovnat a Kostarika vede snad ve všech ohledech. Cítím se tu opravdu skvěle, a to stejné říkají i moji kolegové, kteří tu žijí společně se mnou.

Vzdělávejte se a pracujte na sobě. Každý máme v sobě ohromný potenciál a je škoda ho nevyužít. V životě mě potkalo mnoho překážek, ale z každé jsem vylezl silnější než dříve. Čas je ta nejcennější komodita, kterou zde máme a nemůžeme si ho koupit zpět. Přeji vám abyste nalezli svůj smysl života a splnili všechny mise, které jste sem přišli vykonat. A úplně na závěr vám chci poděkovat za důvěru, kterou jste ve mě vložili. Spolu s týmem děláme a uděláme to nejlepší, abyste na této cestě s námi byli úspěšní a spokojeni.