Centrální banka Jamajky se ve spolupráci s finančními institucemi v zemi připravuje na zahájení testování své plánované digitální měny centrálních bank (CBDC).

Pro vytvoření CBDC byla vybrána irská technologická firma eCurrency Mint.

„Naši novou digitální měnu musíme nejprve důkladně otestovat. Testování začne v srpnu.“ uvedl guvernér jamajské centrální banky Richard Byles a dodal:

„V září až prosinci vyzveme i další banky, aby se přidaly, a pak postupně rozšíříme pilotní projekt do plnohodnotného spuštění CBDC.“

Guvernér centrální banky také poskytl více podrobností o plánovaném CBDC s tím, že finanční instituce budou sloužit jako prostředníci mezi centrální bankou a spotřebiteli v retailové i korporátní sféře.

Díky CBDC, která je navržena jako doplněk jamajských bankovek, budou finanční instituce schopny vydávat digitální měnu držitelům individuálních i podnikatelských účtů v poměru jedna „mince“ CBDC k jednomu jamajskému dolaru.

Byles rovněž oznámil plán centrální banky využít CBDC jako platformu pro poskytování finančních služeb nebankovní populaci. V návaznosti na to požádal guvernér centrální banky o pomoc místní telekomunikační společnosti včetně jejich velké sítě maloobchodních podnikatelů.

Centrální banky po celém světě připravily pilotní studie nebo dokonce již zahájily provoz vlastní svrchované digitální měny. Bahamy, ostrovy v oblasti Karibiku, se staly jednou z prvních zemí, které v říjnu 2020 CBDC zavedly.

Převzato z : cointelegraph.com