Kromě obchodování s kryptoměnou se říká, že Soros Fund Management diskutuje o získávání společností zaměřených na blockchain.

Soros Fund Management, soukromá investiční společnost miliardáře George Sorose, údajně obchoduje s bitcoiny (BTC) v rámci širšího průzkumu digitálních aktiv, uvádí investiční web TheStreet.

Lidé obeznámení s touto záležitostí řekli autorovi článku Michaelovi Bodleymu, že Dawn Fitzpatricková, hlavní investiční ředitelka pro Soros Fund Management, dala v posledních několika týdnech zelenou obchodování s bitcoiny a případně dalšími kryptoměnami. Zdroje, které hovoří pod podmínkou anonymity, uvedly, že Fitzpatricková a její tým již nějakou dobu kryptoměny zkoumají.

Mluvčí Soros Fund Management byl TheStreet kontaktován, ale odmítl to komentovat.

Fitzpatricková údajně vede rozhovory o získání soukromého podílu v předních podnicích založených na blockchainu, ačkoli názvy těchto podniků nebyly uvedeny. Jak uvedla společnost Cointelegraph, Soros Fund Management byla jednou z několika společností, které stojí za financováním New York Digital Investment Group ve výši 200 milionů dolarů, známější pod názvem NYDIG. Firmy jako MassMutual, Morgan Stanley a Stone Ridge Holdings Group se prý rovněž těchto rozhovorů zúčastnily.
Ve stejné době spoluzakladatel a generální ředitel NYDIG Robert Gutmann uvedl, že první kolo těchto investicí je důkazem, že institucionální přijetí Bitcoinu je na vzestupu.

Není zcela jasné, jak hodlá Soros Fund Management s bitcoiny obchodovat, pokud vůbec. Investiční podíl v digitálním aktivu by neměl být nutně považován za býčí signál, vzhledem k tomu, že si Soros získal svou reputaci „shortováním“ (sázkou na pád ceny) britské libry v roce 1992 a účinným „rozbitím Bank of England“.
Fitzpatricková nicméně v posledních měsících hovořila o bitcoinech příznivě.

Převzato z : Cointelegraph.com