Bitcoin je v tuto chvíli stále v raných fázích přijetí. V současné době používají bitcoin méně než 2% světové populace, tedy asi 130 milionů lidí. A mnoho lidí stále nedává bitcoinu šanci na úspěch, tak jako mnoho lidí internetu na konci 90. let.

V roce 1997 měl internet zhruba 130 milionů uživatelů. To bylo v době, kdy si většina lidí vůbec neuvědomovala potenciál internetu a kam vše směřovalo. Mysleli si, že je to jen výstřelek doby a časem zájem o internet pomine. Ale brzy se ukázalo, jak moc se tito lidé mýlili a jak si nechali utéct životní příležitost.

Přijetí internetu a přijetí bitcoinu

Internet byl uveden na trh v roce 1983. Do 90. let minulého století se ale žádného významného přijetí nedočkal. Jednalo se o zcela novou technologii a počátky byly složité. Lidé tomu zkrátka nerozuměli. Až v roce 1995 jsme mohli vidět větší přijetí této technologie a od tohoto momentu se počet uživatelů každý rok téměř zdvojnásoboval.

Do roku 2000 začalo internet využívat přes 350 milionů uživatelů, což v té době odpovídalo 5% světové populace. Od tohoto bodu do roku 2005 dosáhl počet uživatelů jedné miliardy.

Jaká je budoucnost bitcoinu?

Cena za bitcoin vykazuje stejný pohyb ve srovnání s přijetím internetu. Samotná časová osa se však může lišit. Internetu trvalo o několik let déle, než dosáhl 130 milionů uživatelů. Vzory jsou ale nápadně podobné. Dalším faktorem je skutečnost, že bitcoin se díky internetu posouvá vpřed. Rychlejší časová osa je tedy v případě bitcoinu pochopitelná. Můžeme tedy očekávat masové přijetí bitcoinu v příštích čtyřech letech. V tuto chvíli se očekává, že do roku 2024, dosáhne bitcoin jedné miliardy uživatelů.

Převzato z : bitcoinist.com

Crypto Charlie